Wózki widłowe LPG

Produkcja wózka widłowego krok po kroku.

Sztaplarki -Wózki widłowe z napędem LPG wyposażone są  w silnik spalinowy. Wózki te posiadają instalację gazową, montowaną jako zasilanie wózka widłowego. Butle LPG transportowane są na specjalnej podstawie zazwyczaj na balaście, z tyłu wózka.

Butle mocowane są zazwyczaj poziomo – wózki TOYOTA, KOMATSU, CATERPILLAR, LINDE. Spotyka się jednak butle mocowane pionowo – wózki NISSAN. Czasami w celu zwiększenia wydajności pracy sztaplarki na gaz, stosuje się również mocowania na 2  lub więcej  butli.

Butle stosowane w wózkach widłowych nie są takie same jak butle do kuchenek gazowych. Zasadniczą różnicą  jest rurka wewnątrz butli – która w butli przeznaczonej do wózka widłowego nie jest prosta, lecz wygięta pod kontem 90 stopni. Spotkać można również butle montowane wewnątrz wózka widłowego.

Najczęściej spotykane instalacje do wózków widłowych na naszym rynku to: IMPCO , Lovato, Nikki-Aisan, Beam, Landi-Renzo.

Firma nasza posiada  zestawy naprawcze do wszystkich rodzajów  instalacji LPG wózka widłowego.

Wszystkie wózki sprzedawane przez Widlaki Europe posiadają fabrycznie montowane instalacje gazowe. Jeśli instalacja w wózku widłowym jest dorabiana- pochodzi on prawdopodobnie z importu z dalekiego wschodu.